Napisane przez: Macu | Kwiecień 2, 2010

HSV Hamburg 2-1 Standard Liege

W najbardziej interesującym kibiców Fulham ćwierćfinale Ligi Europejskiej, w meczu potencjalnych przeciwników półfinałowych, gospodarz finału Hamburger SV pokonał na HSK Nordbank Arena Standard Liege 2-1. Fatalnie spisujący się w tym sezonie mistrz Belgii (dopiero siódma pozycja w lidze) wyszedł na prowadzenie w 30 minucie, kiedy Frank Rost został pokonany przez Kongijczyka Dieumeri’ego Mbokaniego po strzale głową. Jednakże tuż przed przerwą goście zdołali odpowiedzieć dwoma bramkami. W 42 minucie gry rzut karny na bramkę zamienił Mladen Petrić, a 3 minuty później wynik spotkania ustalił Ruud van Nistelrooy. Podobnie jak w dwóch innych rozegranych w czwartek czterech ćwierćfinałów, gospodarze wygrali 2-1 i sprawa awansu nadal w dużej mierze pozostaje do rozstrzygnięcia. Oprócz spotkania Fulham i Hamburga, podobny wynik padł także udziałem Benfiki, która w mocno kontrowersyjnych okolicznościach na Estadio da Luz pokonała grająca przez dłuższą część spotkania w dziesiątkę drużynę Liverpoolu.  Dwa trafienia z rzutów karnych zaliczył Paragwajczyk Oscar Cardozo. W hiszpańskiej konfrontacji Valencii i Atletico padł natomiast remis 2-2.