Napisane przez: Krzysztofek | Marzec 20, 2011

Riise trafia dla Szabel

Koledzy gratulują trafienia Norwegowi.

We wczorajszych spotkaniach Championship i League One wystąpiło 4 wypożyczonych graczy Fulham:

Bjorn Helge Riise pojawił się na boisku w 72. minucie spotkania Sheffield United z Leeds, jednak już dwie minuty później wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 2:0. Pierwsza bramka padła po samobójczym trafieniu wypożyczonego z Aston Villi Erica Lichaja. Mimo 3 punktów Szable wciąż pozostają w strefie spadkowej i do bezpiecznej 21. pozycji tracą 4 oczka.

Eddie Johnson wciąż nie może trafić do bramki od powrotu z Grecji. Amerykański napastnik spotkanie z Coventry rozpoczął w podstawowym składzie, jednak nie dotrwał do końca spotkania. W 74. minucie został zmieniony przez Barry’ego Nicholsona. Preston wygrało mecz 2:1 i była to druga wygrana z rzędu The Lillywhites. Mimo tego drużyna z 31 punktami okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

Kagisho Dikgacoi, chwalony za swe ostatnie występy w Crystal Palace, tym razem zanotował pełne 90 minut w domowej potyczce z Derby County, która zakończyła się podziałem punktów 2:2. Tym samym klub z Londynu dopisał sobie punkcik i utrzymuje przewagę 4 nad strefą spadkową.

Lauri Dalla Valle tym razem nie strzelił, ale za to rozpoczął mecz w podstawowym składzie. Grał do 60. minuty, a jego Bournemouth uległo na wyjeździe Carlisle i straciło punkty do uciekających Brighton czy Southampton. The Cherries znajdują się na 5. miejsce w League One, gwarantującym udział w barażach o awans do Championship.

Keanu Marsh-Brown w sobotę nie grał, gdyż jego Milton Keynes Dons dopiero w poniedziałek podejmą Peterborough.

Oto gol Riise:

Responses

1. Zajmę się tym plikiem (o ile WP obsługuje klipy z Dailymotion), jak również nazwą „The Poppies” 😛 jest to przydomek lokalnych rywali Bournemouth AFC (w którym gra LDV), drużyny Bournemouth FC 😛

Bardzo zaskakująca informacja o bramce Riise, kiedy Preston strzeliło na 2-1 w 90 minucie, to myślałem, że będzie to dzień cudów i że to Eddie do kompletu trafił – niestety. Hm, tak zaskoczył Riise, że nawet na stronie Sheff Utd się tego chyba nie spodziewali i w galerii na ich stronie są właśnie dość niewyraźne fotki. Miałem wyrazić zdziwienie, że przecież to nie Riise na fotce, ale po obejrzeniu wideo już wiem, że faktycznie tak nieco dziwnie wyglądała celebracja jego bramki, z nim jako najmniej widocznym elementem tego wszystkiego.

2. Oj, ale wtopa, szukałem szybko przydomka drużyny, żeby nie powtórzyć nazwy i nieźle namieszałem. 😉
    Riise na bank jest na zdjęciu, pierwszy z prawej, numer 18.