Napisane przez: mpsz1989 | Czerwiec 22, 2011

Martin is back!

Martin JolZgodnie ze spekulacjami, we wtorek popołudniu odbyła się pierwsza oficjalna konferencja prasowa z udziałem nowego managera Fulham, Martina Jola. Nudny okres, jakiego byliśmy świadkami po zakończeniu sezonu, kończy się, nie tylko dzięki zbliżającej się przygodzie w Lidze Europejskiej, ale również dzięki oficjalnemu ustabilizowaniu sytuacji po odejściu Marka Hughesa. Oznacza to bowiem, że inaczej można zacząć spoglądać na prasowe doniesienia o ewentualnych wzmocnieniach, które zapewne będzie już komentował sam Jol. Na chwilę obecną warto jednak skupić się tylko i wyłącznie na wspomnianej konferencji, bo dostarczyła ona wiele pozytywnych wrażeń. Holender, który za czasów trenowania Kogutów dał się poznać jako szkoleniowiec o nietuzinkowym charakterze, obwieścił swój powrót do angielskiej piłki w wielkim stylu, witając się słowami: „Po odejściu z Tottenhamu powiedziałem, tak jak Arnold Schwarzenegger, „I will be back”.” Trudno o lepszy przykład wyjaśniający, dlaczego ponowny przyjazd Jola do Anglii jest zewsząd odbierany bardzo pozytywnie. Najważniejsze jednak jest to, że już na wstępie Holender poruszył kilka kluczowych kwestii związanych z Fulham, w kilku sytuacjach nie szukając półśrodków i mówiąc wyraźnie, co o danej sprawie myśli. Zaskoczył także dobrą znajomością klubu, choć to nie powinno do końca dziwić wobec łatki „najbardziej zanglicyzowanego” z zagranicznych managerów, jaką przypina się Jolowi. Poniżej garść wybranych wypowiedzi nowego bossa. Hasta la vista, Marku Hughesie!

„Fulham to klub z tradycjami, tak jak Spurs, West Ham i inne kluby z Londynu. Wywarli na mnie pozytywne wrażenie, gdy byłem tu ze Spurs. Mają wielki potencjał. Lubię także biało-czarne klubowe barwy. Mógłbym tak opowiadać dalej, ale po prostu Fulham jest szczęśliwe i ja jestem szczęśliwy więc będziemy się starali to utrzymać”.

„Mamy dobry, doświadczony zespół z kilkoma znakomitymi młodszymi piłkarzami takimi jak Dembele, którego świetnie znam z Holandii. Z klubu odeszła czwórka-piątka graczy i podobną ilość będziemy chcieli tutaj sprowadzić.”

„Nie zamierzać używać tego klubu jako żadnej odskoczni. Pracowałem w dobrych, można powiedzieć „większych” klubach, więc jeśli z nich przychodzę do Fulham to nie ma możliwości żebym użył tego klubu jako takiej trampoliny. Pokochałem ten klub i tych ludzi po jednym dniu, mam znakomite relacje z Alistairem [Mackintoshem – dyrektorem generalnym] i Darrenem [Prestonem – asystentem Mackintosha].”

„Takie uczucie zawsze towarzyszyło mi w Anglii. Kocham Anglików. Może jest to złe podejście, bo w Spurs ostatecznie było paru gości niezbyt miłych wobec mnie. Ale tak samo jest na całym świecie. Po prostu kocham Anglię, byłem nawet w Walsall i także pokochałem te miejsce, mimo że nie należy do najpiękniejszych. A Londyn to już dla mnie miejsce wyjątkowe. W Hamburgu jest pięknie, tak samo w Amsterdamie, ale Londyn to coś innego.”

„Nie będzie problemu z Dannym Murphym [Jol sprzedał go do Fulham jako trener Spurs]. Po tamtym wydarzeniu cały czas byliśmy w kontakcie. Miałem wtedy prawdopodobnie najlepszy nr „4” w lidze w osobie Carricka oraz bardzo zdolnego Huddlestone’a. Danny był realistą i to on podjął decyzję by przejść do Fulham.”

„Pan Al Fayed jest bardzo dobrym człowiekiem dla tego klubu, impulsywnym i emocjonalnym. Jest z nim inaczej jeśli chodzi o transfery, nie chodzi o sztywne budżety. On jest jak Cezar pokazujący palcem w górę lub w dół, gdy przedstawia się mu kogo chce się kupić. Mamy nadzieję, że będzie jak najwięcej kciuków w górę. Poza tym jest osobą, która do niczego się nie wtrąca. Daniel [Levy – prezes Spurs] to człowiek, jakich w Holandii nazywamy „sugar uncles”. Taki sponsor, którego musiałeś odwiedzać co tydzień. Al Fayed to nie „sugar uncle” i jest zupełnie inny.”

„Początek poprzedniego sezonu był ciężki, choć potem było już niesamowicie. Wcześniej, Roy Hodgson wykonał tu wspaniałą pracę. Chcemy się przede wszystkim utrzymać, a do tego osiągnąć coś w krajowych pucharach. Słyszałem, że klub grał w ostatnim finale FA Cup w 1975 roku. Chcę tu coś zmienić, bo dotarłem ze swoimi drużynami do wielu półfinałów i finałów.”

„Premier League i Liga Europejska to nie jest najlepsza kombinacja, dlatego skupiamy się głównie na lidze, ale to zespół pełen świetnych kondycyjnie zawodników, którzy udowodnili że mogą łączyć obie rozgrywki, więc wszędzie postaramy się o dobry wynik.”

„To drugi czy trzeci raz, kiedy Fulham gra w europejskich rozgrywkach, więc to wielkie wydarzenie dla klubu. Mógłbym powiedzieć do zawodników – „wracamy do treningów na początku czerwca”, ale to zły pomysł. Potraktujemy pierwsze spotkania jak mecze towarzyskie z poważnym podejściem.”

„Chcę tutaj stworzyć bardzo dobry zespół, wprowadzić młodych zawodników takich jak Dembele. Mamy ich tu trochę mało, średnia wieku jest dość wysoka. To dobry skład ze świetnymi profesjonalistami, ale ze średnią około 29-30 lat, więc chciałbym znaleźć jednego czy dwóch innych Dembele’ch i zacząć budować młody zespół na przyszłość.”

„Chciałbym zostać tutaj na cztery lub pięć lat.”

Arnie Jol

Wzrost zainteresowania Fulham w mediach gwarantowany.

Reklamy

Responses

 1. Fajnie, że napisałeś artykuł, bo akurat we wtorek miałem ostatni egzamin i niezbyt skupiłem się na tej konferencji. Dobrze, że koleś ma poczucie humoru, jak słusznie zauważasz w podpisie do obrazka, może staniemy się nieco bardziej medialni i nie będziemy już pokazywani jako ostatni w ‚Match of the Day’. 😛

  Jol oczywiście powiedział parę rzeczy, które musiał powiedzieć, ale najbardziej cieszy zapowiedź odmłodzenia składu, bo to bez wątpienia jest konieczne. Nie ma potrzebny jakiś nagłych, drastycznych zmian, ale z pewnością należy zacząć jakiś powolny proces zmierzający w tym kierunki. Nie jest zaskoczeniem, że Jol początkowo traktuje LE z dystansem. Miejmy nadzieję, że tak jak za Roya, ewentualne sukcesy na jednym z frontów spowodują, że ten nacisk zostanie przesunięty na rozgrywki w których rzeczywiście można coś działać. Byle w Premier League mieć dobry start, to stworzy pole do manewru i bez wątpienia pozwoli kibicom poprzez Holendra.

  Generalnie, Jol wygląda na równego gościa, choć w Walsall już go chyba nie lubią. 🙂

 2. Pierwsze wrażenie mam pozytywne, ale to dopiero pierwsza konferencja prasowa.
  Cieszę się, że myśli o odmłodzeniu składu, ale jak napisał Macu trzeba to robić spokojnie i stopniowo. Mam nadzieję, że zostanie tu przez parę lat, tak jak mówił, o ile będzie wykonywał dobrą robotę.

  Macu – Co do twojego pytania, to USA nie grało zbyt dobrze, dość mocno się męczyli, ale wygrali zasłużenie.

 3. Cóż, Woy i Sparky też robili dobre wrażenie… 😉

 4. Gold Cup: USA 2:4 Meksyk. Dempsey zaliczył asystę przy golu na 2:0 dla USA, a także trafił w poprzeczkę w 60 minucie, Carlos Salcido zszedł w 28 minucie z powodu kontuzji, na podium miał transparent, ale był po hiszpańsku, więc nie wiem o co mu chodziło. Jeżeli nie oglądaliście to żałujcie, bo mecz był fenomenalny.

 5. Dzięki Piter za info o poprzednim meczu. Szczerze żałuje, że nie obejrzałem finału, ale byłem przekonany, że będzie w niedziele. Ponadto zasmuciłbym się porażką Amerykanów. ;P

  Krzysztofek —> Ja osobiście do Roya nie mam żadnych pretensji, no a Sparku, cóż… Co prawda osobiście nie uważam Holendrów za nację której można ufać, ale Jol sprawia wrażenie porządnego gościa. No ale to już przerabialiśmy… 😉

 6. Krzysiek, masz rację, jednak na początku – tak, jak mówi Macu – Jol jest znacznie bardziej wiarygodny od Hughesa. Oprócz tego, że dostaje mojego plusa za wypowiedź o planie odmładzania zespołu, to jeszcze całokształtem, z tym maniackim podejściem do Anglii, wydaje się naprawdę autentyczny. Nie istnieje dla niego tylko United czy Chelsea, ale ma fioła na punkcie każdego klubu w tym zakątku świata (wiem po sobie, że zagraniczni też mogą tak mieć) i jeśli dostanie ciekawą propozycję – jest w stanie poświęcić dla niej lata swojego życia. Oczywiście, pewnie chciałby dużo dłużej pracować w takim Tottenhamie (czego zresztą nie ukrywał i też o tym mówił), ale widać że to dla niego historia i chce tworzyć coś z nami. Wiadomo, że prędzej czy później przyjdzie kwestia, czy jest zadowolony z tego, ile dostaje od MAFa, ale na razie można się tylko cieszyć. Przypomnę, że Sparky mówił banały bez żadnych konkretów, o tym, że będzie chciał kontynuować pracę Roya itp., a poza tym ta słynna fotka gdzie Mo musiał wręcz wykrzywiać mu buzię by ten się uśmiechnął 😛

  Hm, meczu nie widziałem, ale zaintrygował mnie ten transparent Salcido, aż sprawdzę czy nie głosi on „chcę odejść jak najszybciej z tego pierdzielonego Fulham”. Oczywiście nie znam hiszpańskiego, ale internetowe translatory powinny wystarczyć.

  Też szkoda mi USA, powoli popadają w meksykański kompleks.

 7. Znalazłem taką fotkę: http://www.concacaf.com/javaImages/66/e2/0,,12813~9757286,00.jpg , po czym po chwili szukania znalazłem że pełny tekst brzmi „Salcido Ocotlan esta contigo” – „Ocotlan Salcido jest z tobą” (Ocotlan to jego miasto rodzinne).

  Ciekawa sprawa jest taka, że ceremonia -choć impreza odbywała się w USA – odbywała się po hiszpańsku, na co zareagował np. Howard, używając takich słów: „You can bet your ass that if we were in Mexico City, it wouldn’t be all in English.” 🙂

 8. Sri Lanka – Filipiny 1:1 (eliminacje MŚ 2014), Neil Etheridge grał przez 90 minut w reprezentacji Filipin, rewanż 3 lipca.

 9. No i co Cookie ustaliłeś z tym transparentem? Bo nadal nie do końca rozumiem do czego to się odnosi, można mieć kilka hipotez.

  Neil to chyba jeszcze u nas bez debiutu? 🙂 Co prawda ostatnio było głośno o tym Kamenim, ale teraz jakoś to wszystko ucichło. Nie zdziwię się jak w końcu w sprawie bramkarzy pozostanie status quo.

 10. http://www.teamtalk.com/fulham/7010893/Jol-won-t-sell-keeper-Stockdale – wracając jeszcze do naszych numerów jedn, właśnie wyczytałem, że Jol ceni umiejętności Stockdale’a i chce go wypożyczyć. To chyba najsensowniejsze co można zrobić. Dać Markowi pograć jeszcze sezon, góra dwa, a potem już stawiać na Stocky’ego.

 11. Ale co tu interpretować, moim zdaniem przyjechała grupka kibiców z jego rodzinnego miasta i dali o sobie znać.
  Jest nowy quiz ze sporcle, na razie przechodzi crash testy na manekinach, jak będzie ok, to się nim podzielimy. 🙂

  PS.
  http://www.laola1.tv/en/int/soccer/uefa-europa-league/fc-fulham-nsi-runavik/video/268–54524.html

  Wedle facebookowego konta fulhamowego tu będzie transmisja dzisiejszego arcyciekawego spotkania. Zawsze to jakaś odmiana, ostatnio codziennie oglądam MLB o tej porze, bo tak się ułożyło, że przez kilka dni z rzędu część spotkań grają już o 19 naszego czasu.

 12. Macie coś działającego? 😀

 13. http://www.stopstream.tv/ch7.html

 14. http://zonein.tv/480651 – tu też

 15. Jak wygląda sytuacja Dembele i Dempseya? Ten drugi mógł dostać wolne po meczach kadry, ale Moussa? Kontuzja?

  I co z zawodnikami których Hughes nie chciał? Kto zostaje, kto odchodzi? Ostatnio niestety nie byłem na bieżąco…

 16. GOL!

 17. O, jest 1:0 po płaskim trafieniu… Duffa. Tak, chyba jego.
  Nie wiem jak Macu, jak oglądam mecz z jednej kamery, umiejscowionej za bramkę rywali.

 18. Ja też mam tę kamerę. Nie powiem by było to ekscytujące spotkanie, więc jednym okiem patrzę na Jagę. W sumie Farerowie całkiem dobrze się prezentują, składnie grają w obronie. No i chyba mają tyle samo strzałów na bramkę. 😀 Powinniśmy więcej grać na jeden kontakt, podnieść tempo, ale wiadomo, że łatwo się mówi – a w strefie obronnej przeciwnika miejsce nie ma.

  Dempsey na pewno odpoczywa, Salcido oprócz odpoczynku ma jeszcze kontuzję, a właśnie nie wiem co z Moussą. Ale myślę, że pewnie nadal się leczy, bo nawet na ławce go nie ma.

 19. Transmisja I rundy, nie wierzę 🙂

  Wkroczyłem idealnie na bramkę w wykonaniu naszego niedocenionego i nieocenionego Danny’ego!

  Piękne stroje.

 20. Moussa ma kontuzję kostki. Pisali o jakichś 2 tygodniach przerwy, ale od kiedy je liczyć, nie wiem.

  Transparent Salcido raczej nie ma jakiegoś ukrytego przekazu, po prostu pozdrawia rodzinną miejscowość. Przy okazji finału Gold Cup był też na oficjalce wywiad z Dempsem i Carlosem, tak więc Salcido jest cały czas naszym zawodnikiem.

  Piłkarze, których „nie chciał Hughes” to po prostu osoby którym kończyły się kontrakty, więc Jol tutaj nic nie zmieniał. Próbował ponoć namówić Gerę, ale bezskutecznie. Żadnych z czwórki :Eddie, Dio, Pants, Gera nie było na fotkach z pierwszego letniego treningu, więc można ich traktować już jako wolnych zawodników. Szkoda, że nie wspomniano o nich ani słowem na oficjalnej przy okazji pożegnania…

  Plan Jola co do Stocky’ego mi się bardzo podoba. Byle Stocky’emu nie spodobało się za bardzo na wypożyczeniu, nie jesteśmy Manchesterem United, któremu może zwisać to, że taki np. Foster chce pozostać w Birmingham. Stockdale musi tutaj wrócić po roku, maksimum dwóch.

 21. A zesłańcy? Riise dziś grał widziałem, a Hahiżou?

 22. Obaj byli na tamtych fotkach z treningu i myślę, że w obliczu tylu dodatkowych gier jednak w Fulham pozostaną.

 23. Lauri i Briggs grali od początku? Oglądałem bardzo po łebkach od kiedy przyszedłem.

  Jol nie w dresie, szok.

 24. Lauri od 80, Briggs od początku.

 25. Dobry mecz jak na początek, druga połowa była całkiem niezła, Lauri zaliczył niesamowite pudło, mam nadzieję, że w rewanżu zagra w podstawie.
  Nowe stroje bardzo fajne, spodobały.
  Plan Jola co do Stocky’ego, jest bardzo dobry.
  Gdzie są te fotki z pierwszego treningu?

 26. Fotki z treningu są tutaj: http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArticles/2011/June/RunavikHomeOpenTraining.aspx

  a ekspresowi reporterzy z oficjalki wrzucili już albumik ze spotkania z Runavikiem.

  Dzięki za info 🙂 bardzo fajnie, że LDV został włączony do I zespołu.

 27. http://www.fulhamfc.com/CachedImage.axd?ImageName=%2fImages%2fMainNews%2fNewsPages%2fPhotoSpecial%2f1112%2fRunavikHome%2fPA-11089766.jpg&ImageWidth=633&ImageHeight=500

  Shreku nie polubił Billy’ego 😦


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: